Традиції святкування Різдва в Україні

Written by admin on Март 11, 2018. Posted in Uncategorized

: бесіда

Мета:  розвивати патріотичне виховання  к  традиціям святкування свят.

Бесіда розрахована на 5-ти класі.

Свято Різдва  чекають з нетерпінням і дорослі , і малі. Воно приносить чимало радощів, веселощів та  солодощів. Свято тішить своїм затишком, спокоєм та надіями на краще майбутнє. Та чи знаємо  ми як його святкувати?

Розпочинається  Різдво 6 січня Святий Вечір. Цей  день в усіх асоціюється із такою смачною стравою як кутя. Вона  красується на столі серед ще 11 страв. Адже всі знають про те, що до Святої Вечері потрібно приготувати 12 страв. Кутя окраса. Це  перша  страва, яку їдять. Потім всі інші. У різних  регіонах   її готують по різному то  рідкою , то густою. Незмінним є горіхи ( цілі  або подрібнені), мед, мак, родзинки. Ці  12 страв – 12 місяців року. Звичайно , перша  ложка куті дістається господарю дому. Що ще ми знаємо про традиції святкування Різдва ?  Взагалі,з Різдвом  пов’язано  багато народних прикмет. Якщо в перші три  дні свята з’являється іній на деревах – буде  добрий урожай  хліба. Будуть гарні трави та хліб , якщо глибокий сніг.

Символом цього свята – зелена  ялинка. Зірка, яка зазвичай красується на верхівці дерева – символ Віфлеємської зірки,що яскрава освічувала шлях  волхвам до  Ісуса Христа. Різнобарві  кульки, маленькі  ангели,гірлянди , маленькі пастухи із свічками та ліхтариками нагадують свічки та ліхтарі,що світили у цю святкову ніч Віфлеємським пастирям. І зараз ці вогники горять у кожному будинку. Щоб свято було радіснішим  та веселим, родичі один одному кладуть подарунки під ялинку.

В цей день прийнято ввечері ходити з Віфлеємською зіркою із позолоченого паперу, прикрашеною ліхтариком. З нею ходили по селу та співали  різдвяні пісні.  А зараз згадаємо з вами яки пісні співали.