Інтернет ресурси

«Вчимося разом з Інтернетом»

http://mon.gov.ua/
– Офіційний сайт Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
http://www.testportal.org.ua/
— Тест-портал «Справедливе оцінювання» Українського центру оцінювання якості освіти. Вся інформація про зовнішнє незалежне оцінювання.
http://www.ednu.kiev.ua/
— Educational Network Ukraine – Освітянська мережа України.
Українські організації, що пов’язані з освітою.
Міжнародні та донорські організації, що допомогають в розбудові Української освіти. Система освіти в Україні.
Українські навчальні заклади – вищі, середні, державної та недержавної форми власності
Куди піти вчитися – довідник зі спеціальностей українських навчальних закладів
Освіта за кордоном: освіта в Австралії, Великобританії, Німеччині, Канаді, Франції, Сполучених Штатах – системи освіти, університети, коледжі, лінгвістичні школи та інше.
Вивчення англійської, німецької, французької, іспанської мов за кордоном
Гранти та стипендії для школярів, студентів, аспірантів, викладачів
Українська освітянська преса – газети, журнали, видавництва, довідники
Книги – підручники, навчальні посібники , науково-технічна та науково-популярна література
Освітянські виставки, семінари, конференції в Україні
Дистанційне навчання в Україні і за кордоном
http://osvita.ua/ – Освітній портал «Освіта.ua”: новини освіти, незалежне тестування, середня, вища та бізнес освіта, освіта за кордоном, поради батькам та вчителям.
http://osvita.org.ua – освітній портал – каталог освітніх ресурсів, новини освіти, вищі навчальні заклади України і Росії
http://ed.net.ua/ – Всеукраїнський шкільний портал
http://www.parta.com.ua/ukr/ — Сайт на допомогу учням:
Довідник абітурієнта: вузи, технікуми, коледжі, училища України;
Курси іноземних мов;
Курси професій;
Репетитори з різних міст України;
Освіта за кордоном;

Реферати

http://ostriv.in.ua/
– Український освітній портал «Острів знань»
http://www.ukrtvory.com.ua/ – Сайт «Бібліотека школяра» був створений в квітні 2008 року. Цей сайт присвячений шкільній освіті учнів восьмих – одинадцятих класів. На сайті максимально зібрана та інформація, яка стане у нагоді учню протягом всього навчального року. Тут Ви зможете ознайомитись з творчістю та життєвим шляхом великих письменників української і світової літератури, з діяльністю великих історичних постатей, знайти шкільні твори з української та зарубіжної літератури, стислі перекази текстів зі шкільної програми, реферати з різноманітних предметів.
Розділ сайту «Алгебра” зібрав в собі велику коллекцію розв`язків завдань та вправ різноманітної складності. Основну увагу приділено розв`язку завдань та вправ з учбового плану учнів загальноосвітніх середніх шкіл 8-х – 11-х класів.
Розділ сайту «Фізика” анонсує Вам розв`язок домашніх завдань з учбового плану учнів загальноосвітніх середніх шкіл 8-х – 11-х класів.
Розділ сайту «Хімія” анонсує Вам розв`язок домашніх завдань з учбового плану учнів загальноосвітніх середніх шкіл 8-х – 11-х класів.
Розділ сайту «Біографії” містить в собі інформацію про життя та творчість великих письменників, політиків, художників, видатних людей і складається з підрозділів: біографії українських письменників, біографії зарубіжних письменників, історичних діячів.
Розділ сайту «Реферати” містить в собі велику колекцію доповідей, рефератів з різноманітних наукових проблем, а також цікаву та пізнавальну інформацію.
Розділи сайту «Зарубіжна література” та «Українська література» зібрали в собі велику колекцію шкільних творів з зарубіжної та української літератур. На сайті максимально підібрані твори з літератури, які допоможуть Вам написати чудові роботи та отримати вищий бал. Всі твори викладені відповідно до шкільної програми учнів українських шкіл.
Розділ сайту «Українська мова” зібрав в собі велику коллекцію учнівських творів з мови.
Розділ сайту «Англійська мова” зібрав в собі вправи та завдання (письмові), переклад текстів за підручником «Английский язык” В.М. Плахотника, Р.Ю. Мартинової для учні 8-11 класів.
Розділ сайту «Стислі перекази” представляє стислий, але вичерпний переказ творів великого розміру. Після ознайомлення з переказами Ви матимите повну уяву про зміст твору, його головних героїв, сюжетні лінії, тему, ідеї.
Розділ сайту «Прислів`я та приказки” представляє до Вашої уваги прислів’я та приказки українського народу.
Розділ сайту «Крилаті вирази” пропонує Вам ознайомитись з крилатими висловами народної творчості та висловами з творів української літератури.
Розділ сайту «Фразеологічні вирази” пропонує Вам ознайомитись з фразеологічними виразами української народної творчості.
Розділ сайту «Усна народна творчість” зібрав в собі зразки самодіяльного словесного мистецтва українського народу: народні думи,народні перекази та легенди, народні казки, народні байки, пісні-балади, історичні пісні, соціально-побутові пісні, чумацькі пісні, пісні січових стрільців, пісні та романси невідомих авторів, обрядові пісні, народна драма.

Мовознавство

Українська мова:

http://www.mova.info/ – Лінгвістичний портал з української мови
http://mova.info/pidruchn.aspx – Електронний підручник української мови
http://dilomova.org.ua/ – Українська ділова мова: документи, зразки, правила написання
http://www.novamova.com.ua/
– Проект «Нова мова». Сучасна українська мова. Літературна українська мова.
http://cde.kpi.kharkov.ua/cdes/Yak/index.htm
– Довідково-навчальний сайт «Як це буде українською?»
http://mova.kreschatic.kiev.ua/ — Уроки державної мови: правопис, переклад, граматика. Від газети «Хрещатик»

Літературознавство:

http://www.litopys.org.ua/ – Першоджерела та інтерпретації — проект електронної бібліотеки давньої української літератури
http://poetyka.uazone.net/ – Бібліотека нараховує поезії понад 200 українських поетів. Тексти народних пісень і пісень сучасної української естради
www.ukrlib.com.ua/ – На цьому сайті подано найбільшу в інтернеті бібліотеку української літератури, а також біографії, стислі перекази, реферати та учнівські твори з української літератури
http://www.utoronto.ca/elul – електронна бібліотека української літератури – Бібліотека створена для студентів, які вивчають українську літературу в американських чи канадських університетах. На сайті є твори В. Винниченка, В. Підмогильного, Л. Скрипника, О. Кобилянської, П. Куліша, П. Мирного, Л. Мартовича, І. Нечуя-Левицького та ін.
http://aphorism.org.ua/ – українська афористика, давня мудрість, прислів’я, приказки, народні прикмети, цитати.

Іноземні мови:

www.internetpolyglot.com/ – Інтернет Поліглот – Цей вебсайт призначений для вивченння іноземних мов та вивченння слів та їх перекладів. Ігри з цього сайту допомагають швидкому засвоєнню слів та збереженню їх в пам’яті на довгий час. Доступ до усіх сторінок вільний.
http://www.daad.org.ua/ukr/2.5.html – на цих сторінках Ви знайдете відповіді на всі Ваші питання вивчення німецької мови.
www.cla.unifi.it/deutschtest.html – Чудова пропозиція інтерактивних вправ, тестових завдань, актуальних та дидактизованих текстів з німецької мови (нім.мовою)
http://www.polinst.kiev.ua/ua/res_center/courses.htm – вивчення польської мови, польські словники онлайн, промоція польської культури
http://www.anriintern.com
– сервер безкоштовної дистанційної освіти: англійські, німецькі, французькі, іспанські, чеські, китайські, російські та інші мовні курси (англ. мовою)
http://www.kokch.kts.ru/10words/
– 10 New Foreign Words Every Lesson (Every Day) – щоденно 10 нових іноземних слів на різні теми
www.exams.ru – міжнародний екзамен з англійської мови, інформація про всі міжнародні екзамени з англійської мови, пробні тести
www.londonSlang.com – англійський сленг
http://www englspace.com – Спеціалізована анотована електронна бібліотека для тих, хто вивчає англійську мову. Сторінки сайту стануть в пригоді і початківцю, і професійному перекладачеві.
http://www.englspace.com/online/index.shtml – спеціалізована анотована електронна бібліотека для тих, хто вивчає англійську мову
http://www.simonf.com/lang/lang.html – Foreign Language Study Guide – сайт допоможе Вам разібратися, як краще запам’ятовувати та вчити іноземні слова.

Історія

http://www.history.vn.ua/ – Бібліотека книг з історії України, статті з історії, реферати, курсові, дипломні роботи. На сайті Ви знайдете безліч інформації для вивчення курсу «Історія України та Всесвітня історія». Біографії видатних особистостей української держави.
http://www.history.com.ua/
– Викладання історії в школах України, питання до іспитів, корисні посилання (історія України та Всесвітня історія в Інтернеті, каталог навчальних закладів)
http://www.uahistory.cjb.net/ – Історія України
http://www.hrono.ru/ — проект «Хронос”- Всесвітня історія в Інтернеті

Точні науки:

http://www.uoi.kiev.ua/ – Сайт Всеукраїнських олiмпiад з iнформатики
http://olympiads.win.tue.nl/ioi/ – Офiцiйний сайт Мiжнародних олiмпiад з iнформатики
http://www.olymp.vinnica.ua – Всеукраїнський віртуальний центр проведення олімпіад з фізики та інформатики.
http://www.olympiads.ru/ – Олiмпiадна iнформатика. Подiї, задачi, тести, розв’язки, коментарi. Неофiцiйний сайт наукового комiтету Всеросiйської олiмпiади з iнформатики.
www.fizika.ru – Учбові матеріали з фізики для учнів і викладачів.
http://chemistry.com.ua/ – Хімія в Україні. Український хімічний портал: хімічна енциклопедія, реферати з хімії, довідник з біохімії, фармацевтичний довідник
http://formula.co.ua/ – Математика для школи. На сайті Ви знайдете цікаві математичні факти, історії з життя математиків, означення, описи понять, правила, теореми, закони, властивості, формули, математичні таблиці, розв’язки задач з елементарної математики. Переглянете і , при потребі, збережете збірки прикладів.
Матеріал, розміщений на сайті, може стати в нагоді не лише учням, вчителям математики, які мають справу з одноманітними перерахунками, але й тим, хто бажає відновити знання з математики в обсязі програми середньої школи.
http://www.bymath.net/ – Елементарна математика – курс середньої шкільної математичної Інтернет-школи, в якій можна вчитися не виходячи з дому.
http://www.pm298.ru/
– Прикладна математика: довідник формул з алгебри та геометрії, приклади і задачі з рішенням.
http://www.kengyry.com/ – Математика для школярів. На сайті можна взяти участь в Інтернет-олімпіаді серед школярів в реальному часі.
http://www.astro.websib.ru/ – Астрономія для школярів і студентів.
http://www.astrogalaxy.ru/ – Проект «Астрогалактика». Давня астрономія, основи астрономії, сучасна астрономія.
http://www.planet.org.ua/ – Сайт Київського планетарію.
http://planetarium-kharkov.org/ – Сайт Харківського планетарію.
http://www.dneproplanet.dp.ua/– Сайт Дніпропетровського планетарію.

Словники, довідники, енциклопедії в Інтернеті

http://www.lingvo.ua/uk – Lingvo Online – безкоштовний онлайн-словник. Російсько-англійський, українсько-англійський, тлумачний український словник та інші словники безкоштовно.
http://www.slovnyk.net/ 
– Словник.net – найповніший та найактуальніший універсальний тлумачний словник української мови в мережі. Він містить понад 220 000 словникових статей та понад 20 000 фразеологізмів. В ньому широко представлені економічні, юридичні, медичні, літературні, будівельні, історичні, лінгвістичні, музичні, кулінарні та ін. терміни, активна лексика української літературної мови, номенклатурні та складноскорочені слова, слова історичного фонду, найбільш відомі у вжитку слова, пов’язані з релігійними та філософськими поняттями, найуживаніші архаїзми, лексичні діалектизми та неологізми і запозичені іншомовні слова, що з’явилися протягом останніх років.
http://www.ukrskor.info/ – є найбільшим у світі словником скорочень української мови в інтернеті та єдиним словником, який містить нові та сучасні скорочення і поповнюєтся щоденно.
http://uk.wikipedia.org/ – Українська „ВІКІПЕДІЯ ( Wіkіpedіa )” – це відкрита багатомовна онлайн-енциклопедія, де будь-який користувач може редагувати існуючі статті і додавати власні. Близько 100 мов та велика кількість статей різноманітної тематики (Україна, наука, культура тощо).
http://www.everyday.com.ua/ 
– Довідковий пошуковий ресурс. Пошук здійснюється за такими рубриками: космос; Земля та Місяць; біосфера; знаки; час; історія; суспільство; споживач; харчування; здоров’я; спорт; держави-члени НАТО, ООН, ЄС; дійсні та повні імена видатних людей; динаміка зміни кількості населення Землі та ін.
http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/ – український лінгвістичний портал. Найвідоміший електронний словник в онлайн версії, який надає лексикографічну інформацію про слова української мови. Містить у собі словозмінні класифікації української лексики, транскрипцію, синонімічний ряд. Грамотно розмовляти та писати – в цьому допоможуть «Словники України»
http://www.rozum.org.ua/ – Розум.org.ua – Список словників:
100 видатних українців
Антисуржик. Словник «українського» суржика
Неправильно – правильно [Волощак М.]
Орфографічний словник української мови
Російсько-український словник сталих виразів
Словник синонімів української мови
Словник  фразеологічних синонімів
Словник іншомовних слів
Словник синонімів [Полюга Л.]
www.floranimal.ru — (flora – рослинний світ, та animal – тварини) – інформаційний ресурс, що дозволяє дізнатися якомога більше про різноманітні види тварин та рослин, що існують на нашій планеті; вияснити їх приналежність до різних класів, родів та підвидів; з’ясувати особливості їх існування, можливість нормального утримання в домашніх умовах і багато іншого, що може бути цікавим.
http://bioword.narod.ru – Універсальний енциклопедичний словник з біології, довідковий матеріал з зоології, фізіології та ботаніки.
http://mail.menr.gov.ua/publ/redbook/zmistvar.htm – Червона книга України. Корисні ресурси, які стосуються Червоної книги України: словники, українські назви тварин, латинські назви тварин, українсько-російський словник.
www.sci.aha.ru/ALL – Універсальний довідник-енциклопедія. Містить близько 1000 сторінок друкованого тексту та охоплює практично усі сфери діяльності людини, що дозволяє швидко та легко отримати будь-яку числову та фактичну інформацію. В ході своєї, більш, ніж 10-літньої історії, Довідник постійно поповнюється та уточнюється.
http://mirslovarei.com/ 
– колекція словників та енциклопедій
http://megabook.ru/ – Мегаенциклопедія, яка містить енциклопедичні дані з 10 онлайнових енциклопедій Кирила та Мефодія. Мегапошук за такими енциклопедіями: універсальною, автомобільною, озброєнь, домашніх тварин, здоров’я, кіно, кулінарії, музики тощо. 130 000 статей та 30 000 ілюстрацій.
http://www.rubricon.com/ – Великий енциклопедичний ресурс. Колекція довідково-енциклопедичних видань, каталог анотованих ресурсів Інтернету. Можливість одночасного пошуку в енциклопедіях та ресурсах Інтернету. Щоденний календар історичних подій. Прапори країн світу.
http://www.encyclopedia.ru/ Російськомовні енциклопедичні видання (енциклопедії, енциклопедичні словники, енциклопедичні довідники).
www.wikiznanie.ru – Велика універсальна гіпертекстова електронна енциклопедія, безкоштовно доступна через мережу Інтернет. Веб-сайт проекту використовує wiki-технологію, що дозволяє ентузіастам швидко доповнювати та оновлювати будь-які статті проекту безпосередньо в своїх веб-броузерах.
Основні розділи енциклопедії: Природничі науки; Прикладні науки, дисципліни, техніка і технології; Гуманітарні та соціальні науки; Культура, мистецтво, релігія; Військова справа; Хронологія та ін.
http://persons.com.ua – Банк даних «Особистості” містить близько 60 000 біографій людей, що залишили слід у історії людства, а також додаткові дані, згруповані за розділами: власне біографія, посилання на Інтернет-джерела, зв´язки з іншими особистостями, додаткові текстові, графічні, аудіо- та відео матеріали.
http://www.biograph.ru/ – «Міжнародний об’єднаний біографічний центр». База біографій видатних діячів сучасності. Наводиться понад 1000 життєописів. Тексти біографій узгоджені авторами з персонами. Пошук біографій, творчих колективів, організацій здійснюється за алфавітом або за сферою діяльності, яка Вас цікавить

Електронні бібліотеки:

Українські онлайн-бібліотеки

http://ukrlib.com/ — «Джерело» — Бібліотека світової літератури українською мовою
http://www.ukrlib.com.ua/ 
– Бібліотека Української Літератури — Класична, сучасна література, біографії; корисна інформація для школяра: шкільні твори, реферати.
http://ruthenia.info/ – Сервер «Віртуальна Русь” збирає та публікує інформацію, яка стосується культури . На сервері велика електронна бібліотека.
www.ukrcenter.com/library/default.asp — Бібліотека Українського центру — Понад 6022 творів, більше ніж 526 авторів.
http://www.ae-lib.org.ua/ – AeLib – Бібліотека світової літератури — оригінали та переклади. Шкільні програми зарубіжної літератури.
http://exlibris.org.ua/ EXLIBRIS – українська електронна бібліотека: історія, публіцистика, художня література
http://chtyvo.org.ua/ – Е-бібліотека «Чтиво» — Україномовна література на всі смаки
http://www.biblos.org.ua/ – BIBLOS — електронна безкоштовна україномовна онлайн бібліотека загального доступу, де розміщені електронні тексти книг різножанрової літератури, як художнього так і не художнього змісту.
http://www.pysar.net/vidu.php – Бібліотека кошового писаря – українська поезія
http://ukrlife.org/main/library.html — Бібліотека ім. Марії Фішер-Слиж – художня література, україністика, історія, публіцистика
http://www.utoronto.ca/elul/Main-Ukr.html
– Електронна бібліотека української літератури Університету Торонто: класична художня література, архіви, історія
http://old.sumno.com/ – Хата читальня – ще не видані твори тільки тут!
http://www.vidrodzhenia.org.ua/chitalna.htm – Відродження – Книги онлайн – бібліотека видавництва «Відродження» (Дрогобич)
http://lib.ru/SU/UKRAINA/ -Українська проза на Ліб.Ру, переважно українська класика
http://www.ji.lviv.ua/index.htm – Незалежний культурологічний часопис «Ї» архіви часопису
http://www.ukrlc.org/bible/ – Біблія українською, переклад Івана Огієнка
http://zustrich.quebec-ukraine.com/lib/index.htmll
– Бібліотечка товариства «Зустріч» у Монреалі — історія та публіцистика
http://www.history.org.ua/ 
– Інститут історії України НАН України — електронні версії досліджень та монографій сучасних українських істориків, українська історична періодика.
http://history.franko.lviv.ua/ – Нариси Історії України — доступні вільно підручники з історії
http://ukrlit.com.ua/ – UkrLit – Електронна бібліотека – Твори вітчизняних класиків, начитані професійними акторами та записані у форматі MP3; Близько 300 творів вітчизняних письменників XVIII-XIX століть, які увійшли до Програми шкільного курсу з української літератури в форматі TXT. Проза, поезія і драми майстрів слова, як відомих кожному з дитинства, так і тих, які знайшли свого читача після багатьох років забуття. Витвори усної народної творчості; Короткі біографічні нариси, що містять інформацію про основні етапи життєвого та творчого шляху письменника, перелік творів, факти, важливі для розуміння ролі і місця митця у вітчизняній та світовій літературі.
http://www.kazka.in.ua/ – Українська казка
http://proridne.com/ – УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ ПІСНІ — тексти, ноти, різні варіанти, кліпи; УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ — тексти казок західних регіонів України, також демонологічні розповіді, народні оповідання, легенди та повір’я.
http://www.nbuv.gov.ua/db/opac.html – Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського. Окрім електронного каталога бібліотеки з 433 тис. записів, містить повнотекстові автореферати дисертацій (43,8 тис.), статті з періодичних видань (18,6 тис.), книги та тексти
http://www.utoronto.ca/elul/ – Електронна бібліотека української літератури (Канада)
http://www.nbuv.gov.ua/eb/ep.html – Наукова електронна бібліотека України
http://www orc.ru/liblib/liblist – Бібліотека російських електронних бібліотек
http://www public-library.narod.ru — Приватне літературне зібрання, в якому зберігаються тексти літературних творів в електронному вигляді. Оновлення припинено у 1998 році.
http://www Lib.Ru — Найпопулярніша електронна бібліотека. Проза, переклади, поезія, фантастика, детективи, історія та ін. Щоденне поповнення. Повні тексти творів. Алфавітний каталог.
http://www.aldebaran.ru/ – Електронна безкоштовна бібліотека «Альдебаран».
http://www serann.ru — Електронна бібліотека російської та зарубіжної літератури різних жанрів. Надається можливість скачувати тексти творів. Пошук за автором, назвою, жанром.
http://allbest.ru/ – Союз освітніх сайтів. Найбільший безкоштовний інтернет-каталог рефератів з усіх дисциплін, дисертацій, онлайн-бібліотек.
http://www ecoline.ru/books — Екологічна електронна бібліотека.
Створена для того, щоб Ви змогли більше довідатися про діяльність, досягнення і досвід екологічного руху (література різними мовами)
http://militera.lib.ru – Проект «Військова література”
Мемуари, щоденники та листи, біографії, дослідження, військова історія, устави та закони.
http://chitalka.info
— Читалка – студентська електронна бібліотека. Безкоштовні електронні підручники онлайн.